StoryEditor

Zajac: Rok 2005 bol úvodným rokom reformy

22.12.2005, 14:00
Autor:
TASRTASR
Cieľom reformného úsilia je podľa ministra zdravotníctva Rudolfa Zajaca spokojnosť občanov. Nedočkavosť verejnosti je podľa neho pochopiteľná. Rok 2005 označil minister za úvodné obdobie praktickej realizácie zdravotníckej reformy.

Za úvodné obdobie praktickej realizácie zdravotníckej reformy označil dnes šéf rezortu zdravotníctva Rudolf Zajac rok 2005.
"Prioritami reformy sú vysoká kvalita a dostupnosť zdravotnej starostlivosti, zníženie zadlženosti rezortu, efektívne vynakladanie verejných zdrojov a transformácia zdravotných poisťovní," konštatoval Zajac. Medzi ďalšie priority podľa neho patrili zmena hospodárenia poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, racionalizácia spotreby liekov, podpora prevencie a záruka pre poistencov, že vždy a včas dostanú potrebnú starostlivosť v najvyššej možnej kvalite, deklaroval dnes pred novinármi.
Cieľom reformného úsilia je podľa Zajaca spokojnosť občanov. Nedočkavosť verejnosti je podľa neho tiež pochopiteľná. Systémovú reformu tohto druhu a takého rozsahu považuje za beh na dlhú trať a investície sa podľa neho budú zúročovať postupne.

01 - Modified: 2003-02-04 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Ruské raketoplány nenahradia americké
menuLevel = 2, menuRoute = dennik/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
05. február 2023 16:18