StoryEditor

Aktuálne správy

05.08.2002, 00:00

Súdna rada SR ako najvyšší ústavný orgán súdnej správy zasadne prvý raz zajtra. Historické zasadnutie sa uskutoční v budove Okresného súdu Bratislava 2. Súdna rada SR má 18 členov. Bude okrem iného rozhodovať o dôležitých personálnych otázkach v justícii, zaujímať stanoviská k návrhom všeobecne záväzných právnych predpisov upravujúcich organizáciu súdnictva, konanie pred súdmi atď. (TASR)

Vďaka tvrdšej korune v ČR zlacnel benzín. Liter Naturalu je v ČR tento rok takmer o 6 Kč lacnejší ako vlani. Iba za júl, napriek vrcholiacej motoristickej sezóne, liter Naturalu v Česku zlacnel o 40 halierov. Marže čerpacích staníc stále zaostávajú za svojou priemernou hodnotou z minulých rokov, ktorá dosahovala zhruba 16 %, takže môže cena benzínu v ČR vyvrcholiť neobvykle až na jeseň. (TASR)

Mimovládna organizácia Partnerstvá pre prosperitu (PPP) vyzýva poslancov parlamentu, aby nepodporili pripomienky prezidenta SR a na záverečnej schôdzi (19. a 20. augusta) schválili novelu telekomunikačného zákona, ktorá uloží monopolným Slovenským telekomunikáciám (ST), a. s., Bratislava povinnosť prenajímať konkurencii miestne vedenia -- telefónne linky vo vlastníctve ST, povedal prezident PPP Braňo Ondruš. Prostredníctvom nich budú môcť aj títo operátori poskytovať klientom internetové služby, čo by v končenom dôsledku malo viesť k zníženiu cien. R. Schuster nepodpísal novelu, keďže namietal vo veci pokút likvidujúcich konkurenčné prostredie. (TASR)

Medzinárodný menový fond schválil pre Bosnu a Hercegovinu úver 89 mil. USD, z ktorých 26 miliónov je ihneď k dispozícii. Prostriedky z úveru sú určené na oživenie jej ekonomiky od augusta tohto roku do novembra 2003. (TASR)

Austrália, jeden z najväčších exportérov obilia na svete, znižuje prognózu úrody obilia v tomto roku. Podľa najnovších odhadov austrálskych kompetentných miest by krajina mala dorobiť 17,1 milióna ton pšenice. Jačmeňa by sa malo zožať 5,4 milióna ton. (TASR)

20. máj 2022 17:23