StoryEditor

Pri prípravách MS 2011 čaká Slovákov veľa práce

24.05.2006, 15:15
Autor:
SITASITA
Od piatka je známe, že Slovensko bude organizátorom hokejových majstrovstiev sveta v roku 2011. Zástupcovia Slovenského zväzu ľadového hokeja dnes predstavili slovenských médiám a verejnosti projekt, ktorý prezentovali pred v lotyšskej Rige.

Od piatka 19. mája je známe, že Slovensko bude organizátorom hokejových majstrovstiev sveta v roku 2011. Zástupcovia Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) predstavili v stredu slovenských médiám a verejnosti projekt, ktorý prezentovali pred delegátmi kongresu Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) v lotyšskej Rige, kde sa rozhodovalo o usporiadateľovi šampionátu. Slovensko vtedy aj s podporou prezidenta krajiny Ivana Gašparoviča prevalcovalo ďalších kandidátov Švédsko a Maďarsko.
Slováci sa v Rige predstavili powerpointovou prezentáciou o krajine i predpokladaných miestach šampionátu, ako aj filmom s desiatimi dôvodmi, prečo by Slovensko šampionát malo dostať. Vo filme sa vyjadrovali o dôvodoch pridelenia MS hokejisti Peter Bondra, Zdeno Chára, Pavol Demitra, Marián Gáborík, Jozef Stümpel, Marián Hossa, Róbert Švehla, Ľubomír Višňovský, Miroslav Šatan a na záver aj prezident SR Ivan Gašparovič. Ten v Rige projekt aj osobne podporil, čo vyvolalo u delegátov veľký ohlas.
Funkcionárov SZĽH odteraz čaká veľa práce. Najdôležitejšou úlohou nasledujúcich dní je predovšetkým vybudovanie multifunkčnej arény v Bratislave a hotelových kapacít v Košiciach. Nová hala v Bratislave by mala stáť medzi mostom Apollo a Prístavným mostom na petržalskom brehu Dunaja. Jej predpokladaná maximálna kapacita je 13 600 divákov, podľa návrhu v prezentácii bude v nej 42 skyboxov, v reštauráciách bude 900 stoličiek, nebude chýbať 20 bufetov, takmer 5000 parkovacích miest, dvanásť šatní pre tímy, dve pre rozhodcov a ani ďalšia potrebná infraštruktúra. Náklady na výstavbu arény by mali vyjsť na takmer 3 miliardy korún. Na financovaní by sa mali podieľať štát a súkromný sektor. Zástupcov zväzu teraz čakajú obhliadky niektorých európskych hál. "Chceme nejakú podobnú halu ako je v nemeckom Mannheime. Dúfame, že o projekte už bude na jeseň jasno, aby sa od roku 2007 mohlo začať s výstavbou. Ešte pred šampionátom chceme v hale usporiadať nejaký turnaj," povedal generálny sekretár SZĽH Igor Nemeček. Hokejoví predstavitelia zároveň potvrdili, že nová aréna nebude určená iba pre hokej, ale pre všetky halové športy a na organizáciu kultúrnych podujatí. Pracovný názov haly je zatiaľ Apollo Aréna, do budúcnosti sa však zmení, keď získa nového generálneho partnera. Na výstavbe bude participovať aj mesto. Pozemky sú už takmer pripravené, 80% z nich je vo vlastníctve mesta či Ekonomickej univerzity. Zvyšné percento je ešte potrebné doriešiť.
V Košiciach už nová Steel Aréna stojí, treba dobudovať ešte ubytovacie kapacity. Na stretnutí u primátora Košíc Františka Knapíka sa funkcionári SZĽH dozvedeli o pripravovanej hotelovej výstavbe. "V Košiciach potrebujeme vybudovať aspoň jeden štvorhviezdičkový hotel, do ktorého by sme ubytovali tímy. Plány sú také, že vo vzdialenosti asi 500 m od haly by sa jeden mal vybudovať. Okrem toho by sa mali postaviť aj ďalšie hotelové komplexy," informoval výkonný riaditeľ spoločnosti Marketing SZĽH Martin Ryba.

01 - Modified: 2003-03-05 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Zodpovednosť nemá vždy ten, kto vyčnieva 02 - Modified: 2003-03-05 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Cenníky sú vraj záležitosťou rozvodných podnikov 03 - Modified: 2003-03-05 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Milí naši čitatelia, 04 - Modified: 2003-03-05 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Rodinné domy Canaba
menuLevel = 2, menuRoute = dennik/sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
02. júl 2022 03:28