27.05.2019, 18:27

O spájaní strán hovorí už aj Matovič. Je pripravený rokovať "s kýmkoľvek z dobrého brehu"

Opakovane hovorí o nutnosti vytvorenia novodobej SDK.

O spájaní strán hovorí už aj Matovič. Je pripravený rokovať "s kýmkoľvek z dobrého brehu"
Zdroj: TASR – Jakub Kotian

Akékoľvek spájanie politických subjektov považuje hnutie OĽaNO za prospešné. Podľa predsedu hnutia Igora Matoviča sú otvorení rokovaniam "s kýmkoľvek z dobrej strany brehu".

"OĽaNO považuje akékoľvek spájanie len a len za prospešné, a preto opakovane ponúka spoluprácu aj menším stranám, kde by potenciálne hrozil prepad hlasov ich voličov," povedal Matovič.

Opakovane hovorí o nutnosti vytvorenia novodobej SDK, ktorá zabezpečí, aby sa spojili tí, ktorým na očiste Slovenska úprimne záleží.

​Matovič poukázal aj na to, že hnutie sa už v minulosti viackrát spájalo s menšími subjektmi. Rovnako pripomenul spojenie viacerých strán v komunálnych voľbách a spoluprácu v prezidentských voľbách.

O spolupráci politických subjektov hovoril v pondelok predseda Progresívneho Slovenska (PS) Michal Truban a líder Spolu Miroslav Beblavý. Vyzvali prezidenta Andreja Kisku, aby s nimi spolupracoval pred parlamentnými voľbami.

"Myslím si, že s osudom Slovenska netreba hazardovať," povedal Beblavý. Dosluhujúci prezident Kiska, ktorý zakladá vlastnú politickú stranu, rovnako vidí potrebu spolupráce. Spojiť by sa však podľa neho nemali len tri politické subjekty.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.