28.11.2017, 11:11

Rozbieha sa cezhraničný projekt. Pomôže slovenským aj maďarským firmám

Pre regióny juhovýchodného Slovenska a severovýchodného Maďarska sa rozbieha nový projekt s názvom InnoService - Cezhraničné portfólio inovačných služieb.

Predseda SOPK Peter Mihók.
Zdroj: TASR/M. Svítok

Obchodné a priemyselné komory Slovenska a Maďarska budú šíriť informácie o výskumno-vývojovej infraštruktúre a informačných službách v tomto prihraničnom regióne Slovenska a Maďarska a to cez novú spoločnú online službu s názvom Cezhraničné portfólio inovačných služieb. 

Projekt  rozbehla Banskobystrická Regionálna komora Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory v spolupráci s ďalšími regionálnymi komorami na Slovensku aj v Maďarsku. Posilniť má najmä spoluprácu medzi komorami. Rozšíriť vedomosti a skúseností ich zamestnancov v špecifických inovačných službách, ktoré ponúkajú podnikateľom.

Ako uviedla projektová manažérka SOPK v Banskej Bystrici Elena Stieranková, súčasťou projektu bude aj organizovanie niekoľkých tematických workshopov pre pracovníkov partnerských obchodných a priemyselných komôr.  Rozoberať sa budú také témy ako:  ochrana práv duševného vlastníctva, technologický transfer a start-upy, internacionalizácia, vývoj nového produktu, alebo služby a inovačné stratégie.

Realizácia projektu potrvá do konca januára 2019. Financovaný je z Európskeho fondu sociálneho rozvoja (85 percent), štátneho rozpočtu (10 percent) a z prostriedkov samotného žiadateľa (5 percent). Jeho celkový rozpočet je takmer 162 175 eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.