13.03.2006, 00:00

Záujem o infraštruktúru

Zo štrukturálnych fondov Európskej únie majú slovenské subjekty v rámci podopatrení najväčší záujem o podporu na budovanie a rozvoj občianskej infraštruktúry v regiónoch. K 3. februáru tohto roka dosiahli ich požiadavky na tento účel 26,786 miliardy Sk. Táto suma predstavuje zhruba 37 percent z celkovej hodnoty žiadostí za operačný program Základná infraštruktúra. Z celkovo 1 390 prijatých žiadostí však k uvedenému dátumu evidovalo ministerstvo výstavby schválených len 355 žiadostí za 5,366 miliardy korún.
Druhé najvyššie požiadavky o financie evidoval rezort výstavby v rámci podpory investícií do poľnohospodárskych podnikov, ktorých hodnota prevýšila 19,037 miliardy. Ministerstvo akceptovalo necelú tretinu tejto sumy. Na podporu podnikateľských aktivít cestovného ruchu žiadali subjekty necelých šestnásť miliárd korún (schválených 5,5 miliardy), vysoký záujem bol aj o podporu nových a existujúcich podnikov a služieb.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.