01.03.2018, 00:00

Ako vhodne uplatniť cestovné náhrady

Pre firmu či živnostníka sú náklady na pracovné cesty daňovým výdavkom za predpokladu, že sú správne vypočítané a zdokladované podľa zákona. Prijímateľ cestovných náhrad ich nemusí zdaniť ani z nich platiť odvody.

Ako vhodne uplatniť cestovné náhrady
Zdroj: Archív HN

1. Pracovná cesta
Čo živnostník, samostatne zárobkovo činná osoba alebo ich zamestnanec, môže považovať za pracovnú cestu?
Podľa zákona o cestovných náhradách ide de facto o čas strávený mimo pravidelného pracoviska, ktoré je dohodnuté v pracovnej či inej zmluve, napríklad sídlo firmy či prevádzka. Podstatným pre daňovú uznateľnosť je teda fyzický a zdokladovaný pobyt niekde mimo a, samozrejme, aj súvislosť s dosahovaním, zabezpečením či udržaním príjmov firmy či podnikateľa. Štandardne ide o cesty za klientmi, vzdelávaním, nákupom či dodávateľmi. Jednou z podmienok pre daňový výdavok je zdokladovanie a obhajoba.

2. Uplatnené výdavky
Z čoho preplatené cestovné náhrady pozostávajú?
V cestovných náhradách sa preplácajú výdavky, ktoré bezprostredne súvisia s pracovnou cestou, najčastejšie sú to:
– cestovné verejným dopravným prostriedkom (dokladom je cestovný lístok z vlaku, autobusu, letenka a podobne) alebo
– cestovanie vlastným autom (v tomto prípade pozostáva náhrada nielen zo spotreby pohonných látok, ale aj z paušálnej náhrady za každý kilometer jazdy – pre osobné automobily ide 0,183 eura na kilometer),
– ubytovanie v hoteli, na priváte a trebárs aj Airbnb, ktoré treba tiež zdokladovať,
– paušálne stravné – na pracovnej ceste nie je potrebné odkladať bločky za nákup jedla ani riešiť poukážky. Zamestnanec, spoločník, SZČO dostane za každý pracovný deň sumu podľa paušálov stravného, ktoré sú ustanovené v závislosti od trvania pracovnej cesty (týka sa Slovenska) a krajiny mimo Slovenska,
– poistenie – napríklad cestovné poistenie,
– iné výdavky súvisiace s pracovnou cestou – diaľničná nálepka, miestne parkovné a rôzne poplatky
– vreckové môže firma poskytnúť iba pri zahraničnej pracovnej ceste, maximálne do výšky 40 percent stravného. Ako jediná zložka cestovných náhrad na strane zamestnanca sa zdaňuje aj „zodvodňuje“. Podnikateľ a SZČO si vreckové do daňových výdavkov nemôže zahrnúť.

3. Stravné na Slovensku
Aké sadzby stravného si možno uplatniť pri služobných cestách v rámci Slovenska v roku 2017?
Stravné pri pracovných cestách závisí od dĺžky ich trvania:
4,50 eura je pri 5 až 12 hodín trvajúcej ceste,
6,70 eura sa uplatní nad 12 hodín až do 18 hodín,
10,30 eura nad 18 hodín, teda celý deň trvajúca pracovná cesta.
Tieto sadzby stravného zostávajú v platnosti aj v roku 2018.

4. Kto si môže uplatniť cestovné
Ktoré osoby si môžu uplatniť cestovné náhrady?


Zamestnanec
Zamestnancovi je firma cestovné náhrady vyplatiť povinná – v presnej výške podľa zákona o cestovných náhradách. Ak zamestnanec použije na pracovnú cestu svoj súkromný automobil, nie je povinný dokonca ani dokladovať nákup pohonných látok – v tomto jedinom prípade sa spotreba určí podľa oficiálnych štatistických cien. Cestovné náhrady firma môže poskytnúť nielen zamestnancom v trvalom pomere, ale napríklad aj dohodárom (ak to majú v zmluve), štatutárom či dokonca aj iným osobám. Z cestovných náhrad vyplatených zamestnancovi si však firma – platiteľ DPH nemôže odpočítať DPH, preto je niekedy vhodné niektoré plnenia – napríklad hotelové ubytovanie – vyfakturovať priamo na firmu, nie na zamestnanca.


Živnostník či samostatne zárobkovo činná osoba
Príslušné výdavky si môže uplatniť podobnou formou ako zamestnanci – teda ako súčet cestovného, stravného, ubytovania a prípadných iných výdavkov. Rovnako platí, že ako dopravný prostriedok môže použiť verejnú dopravu alebo vlastné auto – podnikatelia sú však už cenu povinní dokladovať skutočnými bločkami. Podstatným v tomto prípade je však použitie auta súkromného, teda nezaradeného do obchodného majetku živnostníka. Firemný automobil je trochu iná záležitosť a do nákladov sa dostáva iným spôsobom.


Spoločník eseročky
Spoločník eseročky sa zamestnancom svojej firmy stať môže aj nemusí. V každom prípade však platí, že na účely zákona o dani z príjmov sa považuje za zamestnanca – z čoho plynú viaceré nevýhody, no aj výhody. Jednou z nich je teda aj možnosť – respektíve povinnosť – poskytnúť zamestnancovi/spoločníkovi za pracovnú cestu cestovné náhrady. Postup je teda rovnaký ako v prípade zamestnanca: spoločníkovi patrí súčet spomenutých položiek (pri jazde súkromným autom nie sú potrebné bločky), firme idú vyplatené náhrady do nákladov a pre spoločníka znamenajú čistý príjem. Pri troche papierovania ide o peknú formu, ako vyberať peniaze z vlastnej eseročky.


5. Pracovné cesty ko

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.