12.06.2018, 13:25

Osemnásťroční. Po Európe môžete cestovať vlakom bezplatne

Od dnes má možnosť 15- tisíc osemnásťročných mladých Európanov získať bezplatný cestovný lístok a objavovať Európu vlakom.

Osemnásťroční. Po Európe môžete cestovať vlakom bezplatne
Zdroj: Dreamstime

Týka sa to mladých s dátumom narodenia v období od 2. júla 1999 do 1. júla 2000 vrátane a majú občianstvo v jednom zo štátov Európskej únie. Podmienkou je vyplnenie čísla preukazu totožnosti alebo cestovného pasu v online prihláške na adrese: https://europa.eu/youth/discovereu_sk.

Prihlasovať sa dá online od dnes 12.00 hod do 26. júna 2018 12.00 hod (SELČ). Pri prihlásení treba uviesť osobné údaje a podrobnosti o plánovanej ceste. Takisto odpovedať na päť kvízových otázok týkajúcich sa Európskeho roka kultúrneho dedičstva 2018 a mládežníckych iniciatív EÚ. Napokon aj odpovedať na prémiovú otázku, ktorá umožní určiť poradie v prípade príliš veľkého množstva prihlášok. Všetky pravidlá nájdete tu: https://europa.eu/youth/discovereu/rules_sk.

Ďalšie dôležité podmienky:
- cestu začnete v jednom z 28 členských štátov EÚ;

- plánujete ju začať medzi 9. júlom a 30. septembrom 2018;

- máte v pláne cestovať najmenej jeden deň a najviac 30 dní;
- chcete cestovať najmenej do jednej krajiny a najviac štyroch zahraničných destinácií v rámci EÚ;

- chcete sa stať ambasádorom iniciatívy DiscoverEU.

Uchádzať sa môžu jednotlivci alebo skupina s najviac piatimi osobami.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.