09.07.2018, 00:00

Aké ďalšie novinky nás čakajú od októbra na katastroch

Aké ďalšie novinky nás čakajú od októbra na katastroch
Zdroj: Dreamstime

Komfortnejší prístup k údajom katastra
Postupne dochádza k centralizácii informačného systému katastra. Údaje bude poskytovať Úrad geodézie, kartografie a katastra alebo v jeho mene katastrálny odbor alebo právnická osoba v jeho pôsobnosti alebo tiež integrované obslužné miesto. Za výpis z listu vlastníctva budeme platiť tak ako doteraz. Naďalej budeme mať bezplatne prístup k údajom katastra prostredníctvom katastrálneho portálu.

Súpis všetkých nehnuteľností vlastníka
Obsahovať bude zoznam všetkých nehnuteľností jedného vlastníka alebo správcu, alebo nájomcu, či záložného veriteľa. Bude sa dať vyhotoviť za celé územie Slovenska, ale aj z územia kraja či jedného katastrálneho územia. Výhodou tohto výstupu je, že vlastník nebude musieť žiadať katastrálne odbory o vyhotovenie jednotlivých výpisov z listov vlastníctva, v ktorých sú jeho nehnuteľnosti zapísané.Zasielať sa budú správy na mobil a e-mail
Sledovanie zmien v katastri pomocou tejto novej elektronickej služby môžete včas zabrániť podvodným manipuláciám s nehnuteľnosťami a predísť tak prípadným súdnym sporom, čo v konečnom dôsledku ušet

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.