24.07.2018, 13:28

Súdom chýbajú ľudia pre nízke platy

Práca v justícii je pre nízke finančné ohodnotenie, v porovnaní so súkromnou sférou, nezaujímavá. Či na tom pripravovaný zákon o justičnej štátnej službe niečo zmení, hovoríme s Máriou Rusňákovou, podpredsedníčkou Odborového zväzu justície.

Súdom chýbajú ľudia pre nízke platy
Zdroj: Reuters

Pripravuje sa nový zákon o štátnej justičnej službe. Ako pokročil legislatívny proces?
Za posledného pol roka vypracovala pracovná skupina zložená zo zástupcov ministerstva a zástupcov odborov návrh zákona o justičnej štátnej službe. Aktuálne prebieha k tomuto návrhu zákona medzirezortné pripomienkové konanie, ktoré plynie do konca júla.

Cítite, že by kompetentní riešili problémy, ktorým čelí justícia?
Či je smerovanie spoločnosti napravo alebo naľavo, problémy v justícii sa odsúvajú nabok a žiadni predstavitelia štátu sa touto problematikou nezaoberajú. Každý nás len vypočuje, usúdi, že máme pravdu, ale systémové riešenie nenavrhne. Trváme na prijatí zákona o justičnej štátnej službe, ktorý je v programovom vyhlásení vlády na toto volebné obdobie. Odborový zväz justície niekoľko rokov poukazuje na nedôstojné životné a sociálne podmienky zamestnancov v rezorte s

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.