24.07.2018, 13:27

Rezort spravodlivosti tvrdí, že súdni zamestnanci si polepšia

Súčasný stav s platmi štátnych úradníkov na súdoch ostro kritizujú najmä súdni odborári.

Ministerstvo spravodlivosti
Zdroj: TASR

Riešiť problémy v súdnictve chce ministerstvo spravodlivosti prijatím nového zákona o justičnej štátnej službe. Takto rezort reagoval, keď sme sa naň obrátili v súvislosti s nespokojnými vyjadreniami odborárov v justícii. „Ministerstvo pozná náročnosť práce na súdoch a podmienky, v ktorých zamestnanci vykonávajú svoju prácu. K množstvu vecí, ktoré sa tam nachádzajú, sa pridáva aj postupný proces elektronizácie, čo so sebou prináša potrebu meniť zaužívané pravidlá. To sa niekedy môže podpísať na zvyšovaní nárokov na prácu zamestnancov,“ uviedla hovorkyňa Zuzana Drobová.

Návrh zákona sa už posunul do medzirezortného pripomienkového konania. Mal by systematicky upraviť pozície súdnych úradníkov, prehľadne ustáliť úkony, ktoré budú v ich kompetencii, ale mal by nastaviť aj tarifné platy tak, aby stúpol záujem o tieto profesie.

Zvýšenie platov
Súčasný stav s platmi štátnych úradníkov na súdoch ostro kritizujú najmä súdni odborári. Tí podľa slov podpredsedníčky Odborového zväzu justície Márie R

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.