15.08.2018, 00:00

Pozemkové spoločenstvá čaká v budúcom roku séria zmien

Pozemkové spoločenstvá čaká rad termínov, ktoré budú musieť dodržať. Napríklad do polovice budúceho roka, do 30. júna 2019, musia prispôsobiť stanovy alebo zmluvu novele zákona.

Les
Zdroj: Dreamstime

Zmien, ktoré bude treba v spoločenstvách urobiť na základe novely zákona, je celý rad, vraví Juraj Vanko z Únie regionálnych združení vlastníkov neštátnych lesov Slovenska. „Musia najmä prispôsobiť zmluvy o spoločenstve novele zákona, doplniť údaje o tom, či ide o spoločenstvo vlastníkov spoločných alebo spoločne obhospodarovaných nehnuteľností. Doplniť treba aj podrobnosti o spôsobe vystúpenia zo spoločenstva, ak ide o vlastníka spoločne obhospodarovanej nehnuteľnosti.“ Pripomína aj povinnosť spoločenstva uviesť v zmluve a v registri spoločenstiev na okresnom úrade riadnu adresu svojho sídla. V zmluve treba aj upraviť podrobnosti o náhradníkoch za členov výbo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.