03.09.2018, 13:43

Je tu ďalšia príležitosť, ako naučiť mladých ľudí programovať

Spoločnosť SAP investuje viac ako 250- tisíc eur do iniciatívy Meet and Code, ktorá podporuje digitálne vzdelávanie mládeže v 22 európskych krajinách. Meet and Code je súčasťou projektu EU Code Week s cieľom učiť mladých ľudí kódovať a programovať.

Je tu ďalšia príležitosť, ako naučiť mladých ľudí programovať
Zdroj: Zdroj: SAP

Neziskové organizácie či školy môžu o grant pre svoje vzdelávacie aktivity cielené na vekovú kategóriu 8 – 24 rokov požiadať do 15. septembra. Samotný EU Code Week prebehne od 6. do 21. októbra. Novinkou aktuálneho ročníka sú ceny pre najlepšie projekty. Súčasťou EU Code Week budú hackatony, workshopy a ďalšie aktivity.

Prihlásené projekty môžu získať ceny v troch kategóriách: Kick and code - projekty, ktoré prepájajú IT s futbalom), Inovácie - zamerané na aktuálne a trendy témy, ako sú internet vecí, blockchain, umelá inteligencia, 3D tlač a podobne a Rovnaké príležitosti - projekty presadzujúce toleranciu a diverzitu. V každej kategórii získa ocenenie päť najlepších vzdelávacích aktivít.

Vlani bola sa v rámci iniciatívy Meet and Code  na Slovensku roadshow „Robotika a kódovanie“. Hlavným cieľom bolo predstaviť žiakom základných škôl svet moderných technológií hravou a interaktívnou formou. Mohli poskladať funkčného LEGO robota, vyskúšať si 360° kameru, virtuálnu realitu ,či ako sa dá počítač ovládať len pohybom ruky vo vzduchu - takzvaný Leap Motion. „Všetci, ktorí sme sa minulý rok projektu zúčastnili, v ňom chceme ďalej pokračovať. Je to mimoriadna príležitosť, ako sa dostať priamo do škôl a ukázať hravou formou nielen deťom, ale aj ich učiteľom, že študovať IT sa naozaj oplatí. Čím viac sa ich zapojí, tým lepšie pre nás. Možno sa medzi nimi ukrývajú naši nasledovníci,“ povedal Ján Ružarovský, generálny riaditeľ SAP Labs Slovensko.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.