18.09.2018, 00:00

Minimálne mzdové nároky treba dodržať

Predavačky, skladníci, šoféri, ale aj sektor ubytovacích a stravovacích služieb. V týchto profesiách a odvetviach zamestnávatelia najčastejšie porušujú mzdové predpisy a sú aj na čiernej liste inšpektorátov práce.

Minimálne mzdové nároky treba dodržať
Zdroj: Peter Mayer

Informačný systém ochrany práce zaznamenáva najčastejšie porušovanie tých ustanovení Zákonníka práce, ktoré upravujú minimálne mzdové nároky zamestnancov v sektoroch veľkoobchod a maloobchod, doprava a skladovanie a sektor ubytovacích a stravovacích služieb. Inšpektori preto upozorňujú, že povinnou náležitosťou každej pracovnej zmluvy sú popri druhu práce, jeho stručnej charakteristike, mieste výkonu práce a dni nástupu do práce aj mzdové podmienky, ak nie sú dohodnuté v kolektívnej zmluve. „Zodpovedať musia príslušnému stupňu náročnosti práce zamestnanca. Zamestnávateľ pritom musí brať do úvahy najnáročnejšiu pracovnú činnosť, ktorú od svojho zamestnanca bude vyžadovať v rámci druhu práce uvedeného v pracovnej zmluve,“ upozorňuje Ladislav Kerekeš, hovorca Národného inšpektorátu práce. Pripomína aj, že v kolektívnej zmluve môžu byť mzdové podmienky ešte výhodnejšie.

Podmienky v zmluve
Pracovná zmluva je dvojstranný právny akt a jej podpísaním sa stáva záväznou pre obe zmluvné strany, tak pre zamestnanca, ako aj pre zamestnávateľa. Podpisom pracovnej zmluvy prejavujú obe súhlas s jej obsahom. Zákonník práce pamätá aj na zamestnanca, ktorý sa napríklad z nevedomosti dohodne so zamestnávateľom na mzde, ktorá je nižšia, než aká by mu patrila. „Zamestnávateľ je povinný vždy poskytnúť zamestnancovi mzdu najmenej v sume príslušného minimálneho mzdového nároku,“ podčiarkuje Kerekeš.

Zamestnanec môže v takomto prípade osloviť zamestnávateľa s požiadavkou o uspokojenie svojich nárokov z pracovného pomeru. Ďalšou možnosťou je obrátiť sa na odborovú organizáciu, ak v podniku funguje, alebo podať podnet na miestny príslušný inšpektorát práce. „Naše inšpektoráty vykonávajú dozor nad dodržiavaním pracovnoprávnych predpisov a mzdových podmienok. Keďže nevyplatenie mzdy alebo jej časti je trestný čin, zamestnanec sa môže s vecou obrátiť aj na orgány činné v trestnom konaní a v konečnom dôsledku i podaním žaloby na príslušný súd, či pokúsiť sa o mimosúdne vyrovnanie prostredníctvom mediácie,“ radí hovorca.

Kto posúdi náročnosť práce
Zamestnávateľ je ten, kto ku každému pracovnému miestu musí priradiť príslušný stupeň. Je ich šesť a s charakteristikami náročnosti ich obsahuje príloha Zákonníka práce. „Správnosť zaradenia pracovného miesta do stupňa náročnosti práce vo všeobecnosti vie posúdiť každý inšpektor práce, ak má k dispozícii všetky relevantné podklady,“ vraví Kereke

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.