25.09.2018, 00:00

Podnikanie si žiada investície a zdroje

Podnikanie si žiada investície a zdroje
Zdroj: Dreamstime

Slovenská ekonomika v tomto roku vzrastie o 4,1 percenta. V roku 2019 potom jej rast ďalej zrýchli na 4,5 percenta vďaka exportu automobilového sektora, pričom ďalší rok sa zvoľní na 3,9 percenta. Vyplýva to z aktuálnej makroekonomickej prognózy ministerstva financií, ktorú predstavil šéf rezortu Peter Kažimír.

„Najpozitívnejšou správou je motor, ktorý voláme investície, dokonca v optimálnej štruktúre súkromných aj verejných investícií, vo verejnej sfére reprezentovaných viac samosprávou. Dôležitý je aj faktor oživeného exportu, najmä vďaka automobilovému priemyslu,“ zhodnotil Kažimír. Prudkému nárastu investícií výrazne napomáha investícia v Jaguar Land Rover, ako aj akcelerácia verejných investícií, najmä samospráv,“ konštatuje na margo toho Inštitút finančnej politiky. Tlak na trhu práce má priniesť 47-tisíc nových pracovných miest, razantné zvýšenie miezd, ale aj rýchlejší rast cien.


Opatrenia – Akčný plán inovatívneho priemyslu vypracovalo Ministerstvo hospodárstva v nadväznosti na schválenú koncepciu. Dokument vypracovalo ministerstvo v úzkej koordinácii s ústrednými orgánmi štátnej správy a zap

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.