09.10.2018, 00:00

Rodinné klenoty sú opäť v kurze

Rodinné klenoty sú opäť v kurze
Zdroj: Pixabay

Uloženie časti majetku v šperkoch predstavuje dlhodobo výhodnú investíciu bez rizika. Slováci sa preto čoraz častejšie vracajú k prvorepublikovej tradícii rodinných klenotov odovzdávaných ako dedičstvo ďalším generáciám. Na hodnote diamantových šperkov sa však nepodieľajú len drahokamy, ale aj zlato použité pri ich výrobe. Dôležité je všímať si spracovanie šperkov – ich cenu zvyšuje aj precíznosť či originalita. Ako celok má potom kvalitný šperk podobné vlastnosti ako umelecké dielo, ktoré je navyše zameniteľné kedykoľvek a po celom svete.

Skúsení investori sa riadia pravidlom, aby aspoň pätinu majetku tvorili investície vo fyzickej podobe, a to z dôvodu ľahkej prenosnosti. Skvelou kombináciou investície a radosti sú šperky s diamantmi. Ich hodnota totiž dlhodobo narastá, zmestia sa do vrecka a neplatí sa z nich pravidelná daň. Už dávno neplatí, že si klenoty zaobstarávajú len bohatí ľudia, k dispozí

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.