16.10.2018, 00:00

Odmeny vo firmách ukladá zákon

Viete o tom, že v eseročke nesmiete uvádzať slovom konateľ názov pracovnej pozície? Alebo že konateľ nie je pracovnou náplňou? Všetko podstatné, čo súvisí s výkonom funkcie konateľa či spoločníka v eseročke z hľadiska odmeňovania a odvodov, vysvetľuje Matúš Čechovič z advokátskej kancelárie Marônek & Partners.

Odmeny vo firmách ukladá zákon
Zdroj: Dreamstime

Konateľa spoločnosti s ručením obmedzeným možno odmeňovať za výkon funkcie dvoma spôsobmi. Buď má s firmou uzavretú mandátnu zmluvu, alebo zmluvu o výkone funkcie. Ak si však nedohodne a neuzavrie žiadnu písomnú zmluvu, vtedy podliehajú vzťahy medzi ním a firmou ustanoveniam mandátnej zmluvy.

Konateľ môže byť vo firme zamestnaný ako zamestnanec. Pozor – nesmie byť zamestnaný na pracovnej pozícii konateľ. Môže sa však zamestnať na akejkoľvek pozícii, napríklad ako manažér, vedúci či riaditeľ. Súčasne platí, že jeho pracovné povinnosti nesmú byť totožné s pracovnými povinnosťami vyplývajúcimi z funkcie konateľa. Je to preto, lebo výkon konateľskej funkcie vyplýva z Obchodného zákonníka, zatiaľ čo obsah pracovnoprávneho pomeru a nadväzné práva a povinnosti vyplývajú už zo Zákonníka práce. Inak povedané, funkcia konateľ nie je druh práce, preto nemôže byť náplňou pracovného pomeru.

Pravidelná odmena
Odmeňovanie konateľa môže byť pravidelné aj nepravidelné. Pri pravidelnom odmeňovaní platí percentuálnu sumu z odmeny na nemocenské poistenie konateľ aj spoločnosť. To isté platí aj pri nemocenskom, dôchodkovom poistení a poistení v nezamestnanosti. Na druhej strane, neplatí sa úrazové ani garančné poistenie. Čo sa týka rezervného fondu, prispieva doň určitou percentuálnou sumou firma. Zdravotné poistenie platí aj spoločnosť, aj konateľ, a to taktiež určitým percentom z odmeny. Nezabudnime ešte na to, že konateľ musí zo svojho príjmu odviesť daň.


Nepravidelná odmena
Pri nepravidelnom spôsobe odmeňovania platí dôchodkové poistenie a zdravotné poistenie tak spoločnosť, ako aj konateľ, a to vo výške percentuálnej čiastky z odmeny. Samotná spoločnosť platí do rezervného fondu a daň z príjmov zas odvádza konateľ. Pre úplnosť dodajme, že nemocenské poistenie, poistenie v nezamestnanosti, úrazové a garančné poistenie sa neplatí.

Zamestnaná osoba
Ak je konateľ zamestnancom firmy, v takomto prípade platí firma aj konateľ ako určitú percentuálnu sumu z odmeny na nemocenské, dôchodkové a tiež na poistenie v nezamestnanosti. Spoločne, teda tak eseročka, ako aj konateľ, platia sumu z odmeny aj na zdravotné poistenie. Na rozdiel od nich úrazové poistenie, garančné poistenie a rezervný fond idú na ťarchu spoločnosti. Opäť netreba zabudnúť, že konateľ platí aj daň z príjmu.

Konateľ ako spoločník
Ak je konateľ vo firme súčasne aj spoločník, vtedy môže poberať finančné prostriedky – odmenu – ak

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.