06.11.2018, 00:00

O dozornej rade rozhodujú aj pracujúci

Na veľké firmy štát uvalil množstvo administratívnych povinností. Jednou z nich je povinnosť akcioviek voliť jedného člena dozornej rady zamestnancami.

O dozornej rade rozhodujú aj pracujúci
Zdroj: Dreamstime

Každá akciová spoločnosť musí zo zákona zriadiť okrem predstavenstva aj dozornú radu. Jej úlohou je kontrolovať vedenie spoločnosti a pozerať na prsty manažmentu. Dozorná rada má práva pri nahliadaní do účtovníctva, schvaľovaní účtovnej závierky a pri kontrole predstavenstva, či vedie firmu tak, ako si to predstavujú akcionári. Jedným z nešťastných ustanovení Obchodného zákonníka je tiež povinnosť pre veľké akciovky, ktoré majú viac ako 50 zamestnancov, voliť jedného člena dozornej rady zamestnancami. Toto ustanovenie považujú odborníci za nešťastné v prvom rade z dôvodu, že o vedení spoločnosti majú rozhodovať jej majitelia a vedenie, nie zamestnanci. V druhom rade odborníci kritizujú aj náročnú administratívu spojenú s touto povinnosťou.

Náročná administratíva
Napriek marketingovej príťažlivosti pre odbory, zamestnanci prostredníctvom svojej účasti v dozornej rade nemajú veľa možností, ako ovplyvniť chod firmy. Právna úprava sa tak míňa so zamýšľaným účinkom. Čo však zostáva, sú administratívne povinnosti spojené so samotnou voľbou. Pri príprave a organizácii voľby do dozornej rady treba naplniť množstvo povinností vyplývajúcich zo zákona. Prvým krokom smerom k začatiu procesu voľby dozornej rady zamestnancami je určiť, či firma spĺňa zákonné podmienky. Táto povinnosť sa nevzťahuje na spoločnosť s ručením obmedzeným ani na jednoduchú spoločnosť na akcie, ale obmedzuje sa iba na akciovú spoločnosť. Za nesplnenie tejto povinnosti firme hrozia sankcie či dokonca hrozba trestu smrti pre firmu – jej zrušenie.


Akcionári, ktorí sa chcú vyhnúť povinnosti voliť jedného člena dozornej rady svojimi zamestnancami, majú možnosť zvážiť inú právnu formu pre svoju firmu. Jednou z nich je aj jednoduchá spoločnosť na akcie. „Výhodou jednoduchej akciovej spoločnosti je nenáročná organizačná štruktúra a nízke náklady na vstupný kapitál, teda prvky prevzaté zo spoločnosti s ručením obmedzeným. Z akciovej spoločnosti sa do jednoduchej akciovej spoločnosti preniesli výhody pre

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.