29.11.2018, 00:00

Ako si vybrať softvér pre živnostníkov

Neplatí, že živnostníkom stačia jednoduché faktúry v Exceli a veľké firmy vyberajú rozsiahle programy pre elektronické registračné pokladnice. Online softvér na riadenie menších firiem nie je len o účtovníctve.

Ako si vybrať softvér pre živnostníkov
Zdroj: Dreamstime

Malá firma potrebuje na svoje fungovanie viac-menej to isté, čo veľká. Ak je napríklad reč o spracovaní prijatých dokladov, je jedno, koľko faktúr do „e-podateľne“ dorazí. Či za mesiac prijmete jednu faktúru alebo vám v e-mailovej schránke pristane 50-tisíc dokladov, postup je rovnaký. Preto odborníci radia, stavte na správny výber online softvéru, ktorý potrebujete na podnikanie. Pomôže vám vyhnúť sa chybám, sledovať finančné toky, splatnosť faktúr a robiť dobré rozhodnutia na základe prehľadných štatistík.

Všetko pre budúcnosť
Každá firma má svoje špecifiká. Dobrý online softvér na riadenie firmy by sa im mal prispôsobiť. Musí vedieť vytvoriť faktúry za fixnú sumu aj podľa času stráveného na projektoch alebo u klientov. Či ste stavbári, právnici, marketingoví pracovníci alebo automobilový dodávateľ s pobočkami po celej Európe, v princípe potrebujete to isté. Od softvéru na podnikanie očakávate ušetrený čas, jednoduché používanie, moderne vyzerajúce faktúry či šablóny pre dodacie listy a cenové ponuky. No a, samozrejme, tiež by mal vedieť prehľadne spracovať dáta a štatistiky napríklad o príjmoch a výdavkoch, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, ako pokračovať v budúcnosti.


„Online softvér so všetkým potrebným na podnikanie sa nezaobíde bez automatickej evidencie dokladov, ktoré vám chodia e-mailom. Alebo, ak ich máte v papierovej podobe, tak by mal vedieť pomôcť s ich prepisom do elektronickej podoby. Mal by mať tiež možnosť posielania upomienok, upozornení na splatnosť a nemal by mu chýbať výpočet cash-flow,“ hovorí odborník na online s

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.