02.12.2018, 19:00

Koľko zarába váš starosta či primátor? Tu je návod, ako to zistiť

Máte vo vašej obci nového starostu a zaujíma vás, akú dostane po novom mzdu? Ak patríte medzi zamestnancov na obecnom alebo mestskom úrade, môžete mať aj vy od nového roka vyšší plat. Koho sa to týka a do akej platovej triedy budete patriť, si prečítajte 3.12. v pondelok v Hospodárskych novinách.

Koľko zarába váš starosta či primátor? Tu je návod, ako to zistiť
Zdroj: Zdroj: Dreamstime

Mestá a obce sa môžu aj naďalej rozhodnúť, či pri odmeňovaní svojich zamestnancov budú postupovať podľa zákona o odmeňovaní vo verejnej službe alebo podľa Zákonníka práce.

Na tie obce a mestá, ktoré si zvolia alebo už zvolili prvý spôsob, teda postupujú podľa zákona o odmeňovaní vo verejnej správe, sa vzťahuje kolektívna zmluva vyššieho stupňa.

Pred niekoľkými dňami bola podpísaná a garantuje valorizáciu miezd na dva roky. Základné platy pracovníkov vo verejnej správe združených v odborových zväzoch sa v priemere zvýšia od nového roka o desať percent a v roku 2020 o ďalších desať percent.

Čítajte 3.12. v Hospodárskych novináchDenný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.