03.12.2018, 00:00

Platy starostov a primátorov išli hore

Platy starostov a primátorov od decembra porastú. Okrem nich od nového roka aj pracovníkom na obecných a mestských úradoch.

Platy starostov a primátorov išli hore
Zdroj: Dreamstime

O zvýšenie príjmov starostov a primátorov sa postarala novela zákona, ktorá sa začala uplatňovať od decembra. Doteraz patrila starostovi obce, respektíve primátorovi mesta mzda, ktorá je súčinom priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve a zákonom určeného násobku podľa počtu obyvateľov.

O koľko eur si prilepšili
Novela zákona o právnom postavení a platových pomeroch starostov obcí a primátorov miest zvýšila doterajšie násobky, ktoré upravujú výšku základného platu v závislosti od počt

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.