04.12.2018, 14:58

Do reštaurácie môžete ísť aj bez peňazí

Slováci už v jedálni či reštaurácii nepotrebujú peňaženku ani platobnú kartu. Postačí im mobil. Spoločnosť Edenred prináša v spolupráci s Mastercard možnosť platby cez Google Pay.

Do reštaurácie môžete ísť aj bez peňazí
Zdroj: TASR

Novinky v gastre 
Spoločnosť Edenred ponúka inováciu v podobe platby mobilom cez aplikáciu Google Pay. Môžete zabudnúť na papierové stravné lístky či plastovú stravovaciu kartu. Vďaka aplikácii si vystačíte len so svojím smartfónom a to platí už od 3. septembra. „Od spustenia prebehlo viac ako 20.000 transakcií cez Google Pay,“ ozrejmuje Jana Caltíková, marketingová manažérka spoločnosti Edenred Slovakia.  

Výhody aplikácie 
Platba pomocou telefónu je veľmi jednoduchá, rýchla a bezpečná. Služba funguje na princípe virtuálneho čísla karty, ktoré je šifrované a navyše nie je uložené v mobilnom zariadení. Táto možnosť je teraz dostupná pre bezkontaktné stravovacie karty Ticket Restaurant. „Vieme, že dve tretiny Slovákov používajú svoje stravovacie karty viac než dvakrát týždenne, preto by mala byť platba bola čo najrýchlejšia a najjednoduchšia. Stravovacou kartou Ticket Restaurant v mobilnom telefóne môžete platiť na všetkých bežných bezkontaktných platobných termináloch, ktoré akceptujú karty Mastercard,“ komentuje Michal Čarný, riaditeľ Business Development spoločnosti Mastercard pre Slovensko, Českú republiku a Rakúsko. 

Prehľad transakcií
K tomu, aby ste si mohli stravovaciu kartu Ticket Restaurant stiahnuť do mobilnej aplikácie Google Pay, musíte mať systém Android 5.0 Lollipop s funkciou NFC. Nainštalovanie tohto produktu je bezplatné. „Po novom sa dá platiť priložením mobilného zariadenia k POS terminálu. Platba pritom nie je podmienená prístupom na internet počas priebehu samotnej transakcie,” vysvetľuje J. Caltíková. Po každej platbe sa v telefóne zobrazí oznámenie s podrobnosťami o vykonanej transakcii.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.