05.02.2019, 16:45

Pozor. Ak podnikáte, do konca týždňa musíte zaplatiť preddavky na zdravotné poistenie

Podnikatelia i samoplatcovia v tomto roku musia rátať s viacerými zmenami v legislatíve. O novej výške minimálnych preddavkov a o termínoch splatnosti hovorí Jana Martanovičová, hovorkyňa Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

Pozor. Ak podnikáte, do konca týždňa musíte zaplatiť preddavky na zdravotné poistenie
Zdroj: Dreamstime

 Výška minimálneho preddavku na poistné u samostatne zárobkovo činných osôb a samoplatiteľov sa mení od 1. januára kalendárneho roka.  Preddavok na poistné sa platí vždy do 8. dňa nasledujúceho mesiaca za predchádzajúci mesiac. V tomto roku ho musíte prvýkrát za mesiac január uhradiť do 8. februára 2019. Tým, ktorí boli samostatne zárobkovo činnými osobami v roku 2017, Všeobecná zdravotná poisťovňa preddavok na poistné na obdobie od 1. j

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.