05.02.2019, 16:45

Pozor. Ak podnikáte, do konca týždňa musíte zaplatiť preddavky na zdravotné poistenie

Podnikatelia i samoplatcovia v tomto roku musia rátať s viacerými zmenami v legislatíve. O novej výške minimálnych preddavkov a o termínoch splatnosti hovorí Jana Martanovičová, hovorkyňa Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

Pozor. Ak podnikáte, do konca týždňa musíte zaplatiť preddavky na zdravotné poistenie
Zdroj: Dreamstime

 Výška minimálneho preddavku na poistné u samostatne zárobkovo činných osôb a samoplatiteľov sa mení od 1. januára kalendárneho roka.  Preddavok na poistné sa platí vždy do 8. dňa nasledujúceho mesiaca za predchádzajúci mesiac. V tomto roku ho musíte prvýkrát za mesiac január uhradiť do 8. februára 2019. Tým, ktorí boli samostatne zárobkovo činnými osobami v roku 2017, Všeobecná zdravotná poisťovňa preddavok na poistné na obdobie od 1. januára do 31. decembra 2019 v rámci ročného zúčtovania poistného za rok 2017 vypočítala a oznámila.

Minimálne preddavky 
Platitelia, ktorým ročné zúčtovanie poistného za rok 2017 nebolo vykonané a v roku 2019 sa považujú za samostatne zárobkovo činné osoby, musia uhrádzať minimálnu sumu preddav

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.