06.02.2019, 00:00

Päť noviniek v podnikaní na živnosť

Prísnejšie podmienky pre masérov či rybárov. Rozšírenie priestorov súvisiacich s podnikaním o webové stránky. Na tieto, ako aj ďalšie novinky v živnostenskom podnikaní upozorňuje daňová poradkyňa Veronika Solíková.

Päť noviniek v podnikaní na živnosť
Zdroj: Dreamstime

1. Medzi priestory, ktoré súvisia s prevádzkovaním živnosti, sa zaradila aj webová stránka
Medzi podnikateľské priestory, ktoré súvisia z prevádkovaním živnosti, patria:
– priestor na uskladnenie surovín a tovaru podnikateľa,
– stanovištia, odstavné plochy pre autá, garáže a priestory určené na zabezpečenie údržby a technickú kontrolu vozidiel,
– pri fyzickej osobe miesto, ktoré si určí na podnikanie, pri právnickej jej sídlo,
– výstavné priestory a vzorkové predajne,
– priestor na prijímanie zákaziek alebo tovaru a na jeho vydávanie.


K týmto priestorom od januára pribudli aj predajné miesta zriadené, určené alebo slúžiace na podnikanie, ktoré umožňujú uzatvorenie zmluvy bez fyzickej prítomnosti zmluvných strán. „Zmena súvisí s online predajom a so sprostredkovaním zájazdov či spojených cestovných služieb kvôli tomu, že predajným miestom môžu byť aj webové sídla či iné prostriedky diaľkovej komunikácie. Ide o také, ktoré umožňujú uzatvorenie zmluvy bez prítomnosti oboch zmluvných strán,“ upozorňuje daňová poradkyňa Veronika Solíková. S tým súvisia aj klauzuly o označovaní prevádzkarne, ktoré sa primerane vzťahujú aj na združené prevádzkarne, ďalej na priestory súvisiace s výkonom živnosti a na technické a technologické zariadenia určené na jej prevádzkovanie alebo súvisiace s ňou.


Pozor! Prevádzkareň nie je miesto podnikania, tým je v podstate adresa, na ktorej podnikateľ prijíma všetku poštu a vybavuje administratívu. Čo môže byť aj doma. Prevádzkareň je miesto alebo miesta, na ktorých podnikateľ vykonáva samotnú podnikateľskú činnosť alebo kde pracujú zamestnanci. Môže teda ísť o predajňu, výrobňu, kozmetický salón, penzión, reštauráciu. Pokiaľ prevádzkuje živnosť v mieste podnikania (sídle firmy), nejedná sa o prevádzkareň a povinnosti, súvisiace so zriadením a chodom prevádzky, ho nemusia trápiť.

Zdroj: SBA

2. Zmenila sa definícia pohostinskej činnosti
Zmenila sa definícia, podľa ktorej pohostinskou činnosťou nie je predaj na priamu konzumáciu tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh, ako aj bezmäsitých jedál. Z definície sa tieto bezmäsité jedlá vypustili. Znamená to, že od januára sa môže ich predaj na priamu konzumáciu považovať za pohostinskú činnosť. Zmenou živnostenského zákona sa mení aj názov jednej z najčastejšie zakladaných živností, ktoré súvisia s pohostinským biznisom, a to z pôvodného názvu „pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajne“ na nový „pohostinská činnosť a výroba hotových jedál určených na priamu spotrebu mimo prevádzkových priestorov“.

3. Výpis z registra trestov je už povinný aj pre zahraničnú právnickú osobu
Zahraničné osoby musia pripojiť k ohlá

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.