11.02.2019, 12:26

Podnikatelia budú potrebovať od apríla nové tlačivá pre eKasu

Finančná správa zverejnila na svojom portáli pre výrobcov tlačivá k žiadostiam o certifikáciu pokladničného programu a chráneného dátového úložiska. Zverejnenie súvisí s projektom eKasa. Žiadosti už môžu výrobcovia registračných pokladníc podávať tak, aby sa podnikatelia mohli začať k systému pripájať už od 1.apríla.

Podnikatelia budú potrebovať od apríla nové tlačivá pre eKasu

Dôležitý projekt finančnej správy v tomto roku "eKasa" sa posúva dopredu. Výrobcovia, dovozcovia či distribútori pokladničných programov a chráneného dátového úložiska tak môžu podávať žiadosti o ich certifikáciu. Finančná správa zároveň poskytuje osobné konzultácie výrobcom tak, aby proces certifikácie zjednodušila a pomohla im s čo najrýchlejšou implementáciou zariadení do praxe. Od 1. apríla 2019 sa totiž musia k systému pripojiť všetky novovzniknuté prevádzky/nové pokladnice, všetky ostatné subjekty postupne od apríla do júla 2019.

Finančná správa tiež výrobcom online registračných pokladníc postupne sprístupňuje integračné prostredie, v ktorom si môžu svoje pokladnice otestovať, pričom svoje technické riešenia konzultujú so zástupcami finančnej správy. Po úspešnom otestovaní môžu svoje riešenie predložiť na certifikáciu. Zoznam spoločností, ktorým finančná správa udelí certifikát, bude zverejnený.

Informácie na portáli Finančnej správy sú rozdelené do viacerých skupín, samostatne pre výrobcov registračných pokladníc a samostatne pre podnikateľov. Podnikatelia, ktorí majú záujem už teraz sa online pripojiť na finančnú správu a zasielať pokladničné doklady, si môžu zriadiť virtuálnu registračnú pokladnicu, ktorá bude automaticky, bez ďalšieho potrebného zásahu podnikateľa, spĺňať všetky zákonné podmienky účinné od 1.4.2019.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.