22.02.2019, 10:15

Diskriminácia na základe veku nie je ojedinelá, ale Slováci sú voči starším kolegom tolerantní

Populácia v Európe starne a firmy budú nútené riešiť aj zamestnávanie osôb vo vyššom veku. Slováci sa na pracoviskách s kolegami nad 55 rokov zatiaľ často nestretávajú, ale akceptujú ich.

Diskriminácia na základe veku nie je ojedinelá, ale Slováci sú voči starším kolegom tolerantní
Zdroj: Archív HN

Čoraz častejšie sa hovorí o tom, že v súčasnej situácii na trhu práce majú väčšie šance aj tí, ktorí sú často považovaní za menej atraktívnych. V tejto súvislosti sa spomínajú aj zamestnanci nad 55 rokov.

Populácia v Európe starne a firmy budú otázku pracovnej sily vo vyššom veku riešiť vo svojej agende častejšie. Starší zamestnanci majú veľa skúseností a často aj vysokú pracovnú morálku. Na druhú stranu, ich je však potrebné vzdelávať, aby nestratili krok s dobou.

Slováci sa na svojom pracovisku s kolegami nad 55 rokov až tak často nestretávajú. Väčšina z nich by podľa prieskumu Paylab Data Rese

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.