05.03.2019, 11:21

Chcete ušetriť na energiách? Domácnosti dostanú státisíce eur

Maximálne bude môcť domácnosť získať 1750 eur na slnečné kolektory, 3400 eur na tepelné čerpadlo, 1500 eur na kotly na biomasu a 1500 eur pri fotovoltických systémoch.

Chcete ušetriť na energiách? Domácnosti dostanú státisíce eur
Zdroj: Pixabay

Máte rodinný dom a chcete ušetriť na energiách? V rámci projektu Zelená domácnostiam II môžete už 19. marca zabojovať o dotácie na inštaláciu slnečných kolektorov, ktoré slúžia na prípravu teplej vody a vykurovanie. Pokračovanie úspešného projektu však prináša niekoľko zmien, napríklad nové limity podpory jednotlivých typov zariadení a menia sa aj podmienky uprednostňovania žiadostí.

Byrokraciu vyriešia dodávatelia

Postup ostáva rovnaký ako doteraz – 19. marca, keď sa spustí prvé kolo, vyplníte online žiadosť a po jej schválení vám bude vydaná poukážka na maximálne 50 percent nákladov na dodávku a montáž nového solárneho kolektora. Môžete ho však inštalovať až po jej vydaní. K dispozícii bude dokopy 457 poukážok, uchádzať sa môžu len domácnosti mimo Bratislavského kraja.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.