05.03.2019, 11:21

Chcete ušetriť na energiách? Domácnosti dostanú státisíce eur

Maximálne bude môcť domácnosť získať 1750 eur na slnečné kolektory, 3400 eur na tepelné čerpadlo, 1500 eur na kotly na biomasu a 1500 eur pri fotovoltických systémoch.

Chcete ušetriť na energiách? Domácnosti dostanú státisíce eur
Zdroj: Pixabay

Máte rodinný dom a chcete ušetriť na energiách? V rámci projektu Zelená domácnostiam II môžete už 19. marca zabojovať o dotácie na inštaláciu slnečných kolektorov, ktoré slúžia na prípravu teplej vody a vykurovanie. Pokračovanie úspešného projektu však prináša niekoľko zmien, napríklad nové limity podpory jednotlivých typov zariadení a menia sa aj podmienky uprednostňovania žiadostí.

Byrokraciu vyriešia dodávatelia

Postup ostáva rovnaký ako doteraz – 19. marca, keď sa spustí prvé kolo, vyplníte online žiadosť a po jej schválení vám bude vydaná poukážka na maximálne 50 percent nákladov na dodávku a montáž nového solárneho kolektora. Môžete ho však inštalovať až po jej vydaní. K dispozícii bude dokopy 457 poukážok, uchádzať sa môžu len domácnosti mimo Bratislavského kraja.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.