08.03.2019, 14:30

Podnikanie v automobilovom priemysle bude drahšie

Viac ako polovica finančných riaditeľov z regiónu strednej Európy považuje narastajúce náklady za hlavný rizikový faktor ich podnikania.

Podnikanie v automobilovom priemysle bude drahšie
Zdroj: Pavol Funtál

Najproblematickejšie sú pre nich náklady spojené s pracovnou silou, dopravou a produkciou. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu finančných riaditeľov strednej Európy. Názory poskytlo 674 finančných riaditeľov zo 17 krajín.

Situácia u nás a v Európe

Slovensko zaznamenalo spomedzi všetkých 17 krajín najvyšší pokles pozitívnych odpovedí na otázku, či považujú súčasnosť za obdobie vhodné pre podstúpenie vyššieho rizika vo finančných rozhodnutiach. V roku 2018 pozitívne odpovedalo 40 percent finančných riaditeľov.

Výsledky za Slovensko ovplyvnilo predovšetkým to, že väčšina finančných riaditeľov bola zo sektoru automotive a priemysl

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.