21.03.2019, 09:00

Na Slovensku najviac inovujú IT spoločnosti

Iba tretina firiem pôsobiacich na Slovensku inovuje. Vyplýva to z aktuálnych údajov Európskeho štatistického úradu - Eurostat.

Na Slovensku najviac inovujú IT spoločnosti
Zdroj: DXC Technology

Výsledky prieskumu

Cieľom prieskumu bolo zistiť či firmy vynakladajú úsilie a prinášajú nové prototypy, patenty  zlepšovania výroby a prevádzky. Približne polovica európskych firiem v rámci 28 krajín Európskej únie prišla s efektívnejšími modelmi výroby. Slovensko v tomto smere značne zaostáva. Prieskum ukázal, že je to spôsobené aj menšou podporou štátu a legislatívnym nastavením, ktoré inovácie brzdí.

Eurostat upriamil pozornosť na firmy, ktoré v rámci inovácií čoraz viac chránia životné prostredie. Do roku 2040 bude svet potrebovať o 30 percent viac energie ako doteraz. To znamená, že je nutné hľadať inovatívne spôsoby získavania energie, jej výroby, distribúcie a skladovania. „Mnohé európske firmy verejne prehlasujú, že podnikli významné kroky na hľadanie nových a inovatívnych spôsobov výroby.

Budúcnosť recyklácie a inovácií

Do obehu by sa tak v nasledujúcich rokoch mali dostať napríklad recyklované a kompo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.