27.03.2019, 00:00

Dane na poslednú chvíľu: úrady budú otvorené dlhšie

Veľa daňovníkov si necháva priznanie na poslednú chvíľu. Finančná správa preto predlžuje otváracie hodiny úradov a rozširuje miesta na podanie tlačív.

Dane na poslednú chvíľu: úrady budú otvorené dlhšie
Zdroj: Pavol Funtál

Aby ste sa aj tento rok pri podaní daní vyhli stresu, Finančná správa sa rozhodla, že predĺži stránkové hodiny úradov. Tento rok sú predĺžené pre všetky mestá rovnako. Daňové priznanie môžete odovzdať na viac ako dvadsiatich „preberacích“ miestach. Nepôjde pritom len o samotné daňové úrady, ale aj o obce a sídla mimo úradov a ich organizačných zložiek. Upozorňujeme, že na týchto miestach môžete odovzdať len papierové priznanie.


Ak máte povinnosť komunikovať s úradom len elektronicky, odovzdanie daní treba urobiť len na daňovom úrade. Hovorkyňa Finančnej správy Ivana Skokanová hovorí, že vzhľadom na rozširujúcu sa povinnú elektronickú komunikáciu sa neočakáva výrazný nápor pri

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.