27.03.2019, 00:00

Seniori, využite možnosť rekondičného pobytu s dotáciou

Pre nepracujúcich dôchodcov sú už od začiatku apríla pripravené pobyty so štátnou dotáciou. Bonusy a zľavy závisia od lokality a služieb v ubytovacom zariadení. Pozrite si kompletný prehľad zliav a výhod.

Seniori, využite možnosť rekondičného pobytu s dotáciou
Zdroj: Reuters

So štátnou dotáciou môžu dôchodcovia využiť pobyty s plnou penziou na týždeň už za 127 eur. „Čerpanie dotácie ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny na podporu rekondičných aktivít je zabezpečované prostredníctvom Konfederácie odborových zväzov,“ vysvetľuje Beata Toroková, obchodná a marketingová riaditeľka spoločnosti Sorea. Na dotovanom pobyte sa môže zúčastniť poberateľ starobného, predčasného starobného alebo výsluhového dôchodku, ktorý nevykonáva žiadnu závislú činnosť, nepodniká a má trvalý pobyt na Slovensku. Ľudia, ktorí využijú túto dotáciu, musia tiež tieto náležitosti potvrdiť podpísaním čestného vyhlásenia, ktoré ako súčasť dotačného poukazu dostanú pri nástupe v hoteli Sorea alebo na Zámku Topoľčianky.

Čo môžete využiť
Prvý možný termín nástupu na pobyt je 7. apríl. Trvá sedem dní, čiže šesť nocí, a jeho súčasťou je aj plná penzia. Raňajky, obedy a večere sú teda v cene. Ubytovať sa môžete v hoteloch rôznej kategórie, počnúc hotelom Kongres & Biznis na hradnom vŕšku v Bratislave cez Wellness a Relax hotely na Spiši, v Nízkych a vo Vysokých Tatrách až po historický hotel v Zámku Topoľčianky. K dispozícii je šesť dvojlôžkových izieb. Plná penzia zahŕňa šesťkrát bufetové raňajky, päťkrát trojchodový obed a šesťkrát trojchodovú ale

Nenechajte sa obmedzovať

Začnite tento rok absolútne bez obmedzení na HNonline.sk. Predplatné balíka DIGITAL teraz len za 1€ na 7 dní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.