27.03.2019, 00:00

Seniori, využite možnosť rekondičného pobytu s dotáciou

Pre nepracujúcich dôchodcov sú už od začiatku apríla pripravené pobyty so štátnou dotáciou. Bonusy a zľavy závisia od lokality a služieb v ubytovacom zariadení. Pozrite si kompletný prehľad zliav a výhod.

Seniori, využite možnosť rekondičného pobytu s dotáciou
Zdroj: Reuters

So štátnou dotáciou môžu dôchodcovia využiť pobyty s plnou penziou na týždeň už za 127 eur. „Čerpanie dotácie ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny na podporu rekondičných aktivít je zabezpečované prostredníctvom Konfederácie odborových zväzov,“ vysvetľuje Beata Toroková, obchodná a marketingová riaditeľka spoločnosti Sorea. Na dotovanom pobyte sa môže zúčastniť poberateľ starobného, predčasného starobného alebo výsluhového dôchodku, ktorý nevykonáva žiadnu závislú činnosť, nepodniká a má trvalý pobyt na Slovensku. Ľudia, ktorí využijú túto dotáciu, musia tiež tieto náležitosti potvrdiť podpísaním čestného vyhlásenia, ktoré ako súčasť dotačného poukazu dostanú pri nástupe v hoteli Sorea alebo na Zámku Topoľčianky.

Čo môžete využiť
Prvý možný termín nástupu na pobyt je 7. apríl. Trvá sedem dní, čiže šesť nocí, a jeho súčasťou je aj plná penzia. Raňajky, obedy a večere sú teda v cene. Ubytovať sa môžete v hoteloch rôznej kategórie, počnúc hotelom Kongres & Biznis na hradnom vŕšku v Bratislave cez Wellness a Relax hotely na Spiši, v Nízkych a vo Vysokých Tatrách až po historický hotel v Zámku Topoľčianky. K dispozícii je šesť dvojlôžkových izieb. Plná penzia zahŕňa šesťkrát bufetové raňajky, päťkrát trojchodový obed a šesťkrát trojchodovú alebo bufetovú večeru.

Začiatok pobytu
Pobyt so štátnou dotáciou sa začína v nedeľu večerou a končí sa v sobotu raňajkami. Po dohode s hotelom je však možné termín posunúť. Záujemca o pobyt so štátnou dotáciou môže urobiť rezerváciu priamo v príslušnom hoteli Sorea alebo v hoteli Zámok Topoľčianky. „Na takomto pobyte je však možné zúčastniť sa len jedenkrát počas príslušného roka a tiež platí, že sa naň nevzťahuje vernostná zľava Sorey,“ upozorňuje Toroková.


Všetci klienti, ktorí sú ubytovaní v sieti Sorea, majú nárok na 30-percentnú zľavu na vstup do krytého bazéna s termálnou vodou v hoteli Sorea Máj, 20-percentnú zľavu zo základnej ceny na vstup do Bowling centra v hoteli Sorea Hutník, 30-percentnú zľavu zo základnej ceny na vstup do Aqua relax centra v hoteli Sorea Titris, 30-percentnú zľavu na vstup do centra Wellness svet regenerácie a oddychu v hoteli Sorea Trigan a 30-percentnú zľavu na vstup do centra Wellness Urania v hoteli Sorea Urán.

Ďalšie bonusy
Seniori môžu v rámci pobytov so štátnou dotáciou využívať aj rôzne služby jednotlivých hotelov. Klienti ubytovaní v hoteli Zámok Topoľčianky môžu jedenkrát v cene ubytovania navštíviť hydromasážnu vírivku a využiť voľný vstup do muzeálnej expozície s výkladom. V hoteli Sorea Regia si môžu ubytovaní dôchodcovia zadarmo zapožičať trekingové palice.


Voľný neobmedzený vstup do hotelového bazéna s termálnou vodou alebo na letné termálne kúpalisko Termal raj v areáli hotela v prevádzkovom období môžu v cene ubytovania využiť seniori z hotela Sorea Máj. Dvakrát za p

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.