01.04.2019, 00:00

Máte dvadsať rokov? Myslite už aj na svoj dôchodok

Mladí ľudia si čoraz viac viac sporia v druhom a treťom pilieri. Už sa nespoliehajú na dôchodok zo Sociálnej poisťovne.

Máte dvadsať rokov? Myslite už aj na svoj dôchodok
Zdroj: Dreamstime

„Vlani vstúpilo do druhého piliera takmer 66-tisíc mladých ľudí, čo je o štvrtinu viac ako v predchádzajúcom roku a takmer dvojnásobok oproti roku 2016,“ uvádza Marián Kopecký, predseda Predsedníctva Asociácie dôchodkových správcovských spoločností. „Výsledky za prvé mesiace tohto roku naznačujú, že ich bude v tomto roku ešte viac. Iba za mesiace január a február totiž vstúpilo do druhého piliera skoro 12-tisíc mladých.

Budúci dôchodok
Čo spôsobuje, že si čoraz viac mladých ľudí uvedomuje dôležitosť sporenia na budúci dôchodok? Kopecký tvrdí, že je to zvyšujúca sa aktivita obchodných sietí, ktoré sa začali viac zameriavať na tento finančný produkt. „V neposlednom rade je to aj uvedomelosť mladých ľudí, ktorí si začínajú sporiť na dôchodok s presvedčením, že v dnešnej dobe je to pre nich nevyhnutnosť.“ Celkový počet sporiteľov v druhom pilieri tak ku koncu februára bol 1 509 838 ľudí."

Mladú generáciu však najviac zaujíma, ako sa zhodnocujú ich úspory. Kam peniaze ukladať, či meniť fondy. Podľa Kopeckého, pokiaľ ide o zhodnotenie majetku vo fondoch, vývoj na finančných trhoch, či už akciových alebo dlhopisových v prvých mesiacoch tohto roka, žičil výnosom v garantovanýc

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.