03.04.2019, 13:52

Nechcete ostať rodičom na krku? Začnite študovať na duálnych školách

Na Slovensko sa vracajú bývalé osvedčené učňovky. Čoraz viac žiakov po základnej škole si chce realizovať detské sny. Stať sa zručným remeselníkom, murárom, elektrikárom či zváračom.

Nechcete ostať rodičom na krku? Začnite študovať na duálnych školách
Zdroj: Pavol Funtál

Prípravu na na budúcu profesiu v reálnych podmienkach priamo u zamestnávateľa. To sú výhody duálneho vzdelávania na stredných odborných školách. Ich počet každým rokom rastie. Slovensko sa tak vracia k bývalým osvedčeným učňovkám.

NH spoločne so Štátnym inštitútom odborného vzdelávania vytypovalo výhody duálneho vzdelávania, ktoré by mali prilákať ďalších žiakov zo základných na stredné odborné školy.

Desať vecí, ktoré hovoria za duál z pohľadu žiaka

1. Prípravuje sa na povolanie v reálnych výrobných podmienkach u zamestnávateľa.
2. Môže využívať najnovšie technológie, zariadenia, materiály a pracovné postupy priamo vo výrobe pod vedením skúseného inštruktora.
3. Popri vzdelávaní si môže zarobiť už na strednej škole.
4. Dostane materiálne zabezpeč

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.