16.05.2019, 11:05

Ako uspieť na pracovnom pohovore? Toto je päť vecí, ktoré vám pomôžu

  • Štúdia ukázala, že tradičné pracovné pohovory nie sú správnou metódou na odhadnutie kvalít kandidátov.
  • Uchádzači majú natrénované odpovede a personalisti majú sklon vyberať adeptov, ktorí na nich urobia dojem, namiesto tých s reálne najväčším potenciálom.
Ako uspieť na pracovnom pohovore? Toto je päť vecí, ktoré vám pomôžu
Zdroj: Dreamstime

Keď dôjde na posudzovanie kandidátov, tradičné výberové konanie je rovnako zmysluplné ako hodenie mince.“ upozorňuje Richard Nisbett profesor spoločenskej psychológie z americkej University of Michigan. Prieskum ukázal, že s dobou sa vyvinulo aj päť odporúčaných nových foriem pracovných pohovorov, ktoré môžu personalistom pomôcť efektívnejšie posudzovať uchádzačov. Tento prieskum vám zároveň poslúži aj ako efektívna pomôcka, ak chcete uspieť na pohovore.

Čo teda personalista najviac ocení?
- Soft skills (mäkké zručnosti) – mäkké zručnosti (patria sem komunikačné schopnosti, kreatívne myslenie, organizačné schopnosti, strategické myslenie…),
- zvládnutie konkurzu s praktickým predvedením vašich schopností,
- ukážte sebavedomie a pokoru zároveň. Spomeňte nie len, že ste dotiahli projekt do konca ale aj to, že sa vám niečo nepodarilo.

Trendy

Medzi najmodernejšie metódy na pohovore patria skúška vo virtuálnej real

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.