16.05.2019, 11:05

Ako uspieť na pracovnom pohovore? Toto je päť vecí, ktoré vám pomôžu

  • Štúdia ukázala, že tradičné pracovné pohovory nie sú správnou metódou na odhadnutie kvalít kandidátov.
  • Uchádzači majú natrénované odpovede a personalisti majú sklon vyberať adeptov, ktorí na nich urobia dojem, namiesto tých s reálne najväčším potenciálom.
Ako uspieť na pracovnom pohovore? Toto je päť vecí, ktoré vám pomôžu
Zdroj: Dreamstime

Keď dôjde na posudzovanie kandidátov, tradičné výberové konanie je rovnako zmysluplné ako hodenie mince.“ upozorňuje Richard Nisbett profesor spoločenskej psychológie z americkej University of Michigan. Prieskum ukázal, že s dobou sa vyvinulo aj päť odporúčaných nových foriem pracovných pohovorov, ktoré môžu personalistom pomôcť efektívnejšie posudzovať uchádzačov. Tento prieskum vám zároveň poslúži aj ako efektívna pomôcka, ak chcete uspieť na pohovore.

Čo teda personalista najviac ocení?
- Soft skills (mäkké zručnosti) – mäkké zručnosti (patria se

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.