26.05.2019, 05:00

Hypotéka bez poistenia je veľké riziko. Nechajte si poistenie ušiť na mieru

Poistenie hypotekárneho úveru Slováci podceňujú. Odborníci radia, že najlepšie je pre individuálne vás poistenie.

Hypotéka bez poistenia je veľké riziko. Nechajte si poistenie ušiť na mieru
Zdroj: Dreamstime

Individuálny pristup

Mesačná splátka väčšiny hypotekárnych dlžníkov presahuje odporúčanú tretinu príjmu. Už len táto skutočnosť predstavuje vysoké riziko pre splácanie úveru. Jediným riešením je poisteniu úveru, aby pri strate zamestnania človek dokázal niekoľko mesiacov pravidelne splácať úver. Pri poistení hypotéky máte dve možnosti:

Balíčkové poistenie v banke - má pevne určené poistné sumy, a nedokáže sa tak prispôsobiť životnej situácii. Balíčkové poistenia v banke majú ešte jednu zásadnú nevýhodu. V niektorých bankách ich možno platiť len jednorazovo až na 5 rokov dopredu. Platbu môže človek uhradiť v hotovosti alebo sa mu o túto sumu zvýši úver. Druhá možnosť je výrazne nevýhodnejšia, keďže z poistného platíte úrok.

Životné poistenie na mieru - Individuálne „vyskladané“ poistenie vás dokáže presnejšie ochrániť. Finančný sprostredkovateľ vie navyše nadviazať na existujúce zmluvy a takisto zohľadniť napríklad nasporené peniaze v II.

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.