06.06.2019, 10:25

Máte dlhy? Všetko o osobnom bankrote

Osobný bankrot je šanca, že si navždy vyrovnáte svoje dlhy. Štatistiky uvádzajú, že na Slovensku počet bankrotov stále rastie. Ako pri ňom postupovať?

Máte dlhy? Všetko o osobnom bankrote
Zdroj: Zdroj: Dreamstime

Osobný bankrot po novom

V prípade, že sa rozhodnete pre osobný bankrot oslovte Centrum právnej pomoci, ktoré vám s procesom pomôže. Počas celého procesu vás bude pred súdom zastupovať. Osobný bankrot po novom znamená, že jeho proces sa už nerozdeľuje na konkurz a samotné oddĺženie. Dlžníci majú možnosť vybrať si, či sa budú zbavovať svojich dlhov konkurzom alebo formou splátkového kalendára. Je určené, že sa nevyžaduje ani trojročná skúšobná doba, ktorá bola v minulosti povinnosťou. Pribudla aj takzvaná „nepostihnuteľná hodnota bývania“. Tá má zabezpečiť sumu, ktorú môžete použiť na zabezpečenie vášho bývania. Nariadením vlády bola stanovená do výšky 10 000 eur vyplácaných v mesačných intervaloch po 250 eur. Novinkou je možnosť, že požiadate o pôžičku priamo Centrum právnej pomoci. Táto pôžička má slúžiť na úhradu odmeny správcovi konkurznej podstaty.

Kto môž

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.