12.06.2019, 10:55

Chcete si udržať špičkových ľudí? Tieto benefity zaberú

Chcete si získať alebo udržať špičkových ľudí. Ponúknite im podiel na imaní firmy, stabilizačný byt, deň voľna alebo sa rovno ich spýtajte, aký benefit by ocenili.

Chcete si udržať špičkových ľudí? Tieto benefity zaberú
Zdroj: Dreamstime

Niečo, čo zamestnanci ocenia a zamestnávateľ sa tým odlíši od konkurencie na trhu práce. To je podľa Martiny Bauerovej, HR špecialistky Business Lease Slovekia, benefit. Čiže niečo navyše, čo má byť nad rámec zamestnaneckého pomeru.  

„Ak zamestnanec na svojej pozícii potrebuje mobil či auto, ťažko ich poskytnutie považovať za benefit. Za najlepšie riešenie považujem spýtať sa zamestnancov, čo by ocenili a ak to možnosti dovolia, snažiť sa ich predstave priblížiť. Trendom v biznise je proklientsky prístup a to sa vzťahuje aj na interného zamestnanca,“ podčiarkuje Bauerová.

Podiely väčšinou v menších firmách
Nadnárodná spoločnosť Coface je globálny líder v poistení pohľadávok firiem a manažovaní ich kreditného rizika. Jej country manažér

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.