13.06.2019, 11:00

Našetriť si na dovolenku ešte nie je neskoro. Ako na to?

Aj keď sa zdá, že času je málo na dovolenku si môžete našetriť. Najnovší prieskum ukázal, že Slováci uprednostňujú dovolenku bez dlhu. Tento záver vyplynul z prieskumu spoločnosti Kruk.

Našetriť si na dovolenku ešte nie je neskoro. Ako na to?
Zdroj: pixabay.com

Ako riešime financie
Viac ako polovica - 52 percent Slovákov šetrí na dovolenku niekoľko mesiacov aj celý rok, iba necelá pätina - 17 percent financuje svoje dovolenky spolu s bežnými výdavkami. Z prieskumu pre spoločnosť Kruk, ktorá sa zameriava na správu pohľadávok finančných ústavov a korporátnych zákazníkov, tiež vyplýva, že viac ako štvrtina - 28 percent Slovákov na dovolenku necestuje a len minimum Slovákov- iba 3 percentá si peniaze na dovolenku požičiava. Pôžičku na dovolenku si berú predovšetkým ľudia vo veku 25-34 rokov. Slováci si letné dovolenky financujú cez finančné inštitúcie, rodinu a priateľov. Najmenej cestujú dôchodcovia. Naopak, dovolenku si doprajú vysokoškoláci a podnikatelia.

Dovolenka na dlh
Aj napriek faktu, že dovo

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.