04.07.2019, 09:00

Životné minimum sa zvýšilo, od štátu dostaneme viac

Od 1. júla sa zmenila výška životného minima na Slovensku. Táto zmena ovplyvní aj výšku dávok, ktoré sú na životné minimum naviazané.

Životné minimum sa zvýšilo, od štátu dostaneme viac
Zdroj: Dreamstime


Dávky
Cieľom zvýšenia životného minima je hlavne podporiť mladé rodiny, ktoré majú deti a tiež sociálne ohrozené skupiny obyvateľstva. Nakoľko sa výška životného minima zmenila k 1. júlu 2019, dávky, ktoré sú na minimum naviazané, sa upravia tento mesiac alebo k januáru 2020 v závislosti od toho, ako úpravu tej - ktorej dávky alebo príspevku stanovuje príslušná legislatívna norma. Suma životného minima a dávok sa zvýši o 2,5 percenta.

„Teší ma, že aj tento rok môžeme valorizáciou prilepšiť mladým rodinám a ohrozeným skupinám obyvateľov. M

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.