11.07.2019, 09:00

Máte pôdu v prenájme? Na toto si dajte pozor

Ak spisujete zmluvu o dočasnom prenájme poľnohospodárskeho pozemku nezabudnite, že musí obsahovať určené náležitosti. O tom, aké situácie môžu nastať, hovorí advokát Martin Vasiľ z advokátskej kancelárie VASIĽ, ŠIMONOVIČ & partners.

Máte pôdu v prenájme? Na toto si dajte pozor

Ako je to na Slovensku s prenajatím určitej časti pozemku, ak sa rozhodnem, že ako vlastník chcem poľnohospodársky pozemok prenajať do dočasného užívania. Čo pre to musím urobiť?
Na základe nájomnej zmluvy viete prenajať celý pozemok prípadne jeho časť. Ak je predmetom nájmu časť pozemku, je potrebné danú časť presne špecifikovať a vymedziť v nájomnej zmluve, aby nevznikli pochybnosti o určitosti predmetu nájmu. Ideálne je špecifikovať prenajatú časť pozemku na základe geometrického plánu.

Ktoré konkrétne náležitosti musí obsahovať zmluva o nájme (dočasnom užívaní) poľnohospodárskej pôdy? Je potrebné k návrhu pripojiť aj konkrétne prílohy?
Medzi podstatné náležitosti zmluvy o nájme poľnohospodárskeho

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.