14.07.2019, 16:00

Ste ŤZP? Využite všetky možné zľavy a výhody, na ktoré máte nárok

Obmedzuje vás v plnohodnotnom živote váš zdravotný stav. Prišli ste kvôli tomu o prácu a ste odkázaní na pomoc druhých. Využite všetky dostupné možnosti na to, aby bol Váš život kvalitnejší v každej oblasti. Kúpte si v pondelok 15. júla Hospodárske noviny a dozviete sa, čo všetko je v tejto oblasti nové.  

Ste ŤZP? Využite všetky možné zľavy a výhody, na ktoré máte nárok

Chcete vedieť, ako prebieha žiadosť o preukaz ŤZP? Ako treba postupovať a aké dokumenty potrebujete k žiadosti oň? Aké sú kritéria na to, aby ste ho vôbec získali?

V čom sa líšia asistenčné služby od opatrovateľských a ako stúpla ich výška? Kedy máte nárok na opatrovateľský príspevok a ako oň žiadať? Dôležité detaily vám vysvetlia odborníci.

Aké príspevky môžete ako osoba s ťažkým zdravotným postihnutím získať na kompenzačné pomôcky? A aké úľavy máte pri cestovaní?

Pozrite sa na konkrétne postupy, aby ste vedeli, ako môžete získať preukaz ŤZP. Aby ste tak využívali všetko, na čo máte nárok. Aby ste sa mohli čo najviac vrátiť do normálneho života.

Ak chcete vedieť, čo je nové v tejto oblasti, kúpte si v pondelok 15. júla Hospodárske noviny. 

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.