22.08.2019, 13:30

Odvody živnostníkov a dôvody, prečo ich treba riadne platiť

Podnikáte na živnosť alebo ste samostatne zárobkovo činnou osobou? Podávali ste daňové priznanie v riadnom termíne do konca marca? V týchto dňoch by ste sa mali dozvedieť o výške, v akej budete ďalej platiť odvody do Sociálnej poisťovne alebo či vám povinnosť platiť ich zanikne. Prvú platbu musíte uhradiť za júl do 8. augusta.

Odvody živnostníkov a dôvody, prečo ich treba riadne platiť
Zdroj: Peter Mayer

1. Platenie poistného 
V júli rozposielala Sociálna poisťovňa informáciu o výške odvodov, ktorú budú platiť živnostníci, ako aj iné samostatne zárobkovo činné osoby. Sociálna poisťovňa upozorňuje aj tých, ktorí majú trvalý príkaz na platenie poistného, aby nezabudli vo svojej banke zmeniť výšku odvodov a uvádzať k platbe aj správne identifikačné údaje.

2. Daňové priznanie
Ak ste podávali daňové priznanie v predĺženej lehote, informáciu o poistnom dostanete do 21. októbra a novo určené poistné prvý raz zaplatíte do 8. novembra 2019. Tí, ktorí majú e-schránku, tak dostanú oznámenia prostredníctvom nej.

3. Po

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.