14.08.2019, 00:00

Získajte poukážku na nový kotol

Uhlie by mali zo starých bytoviek a z rodinných domov postupne vytlačiť nové moderné zariadenia. Najbližšie sa spustí výzva, v ktorej sa budú rozdávať poukážky na kotly na biomasu, už 10. septembra.

Získajte poukážku na nový kotol
Zdroj: Dreamstime

Čísla:
48 miliónov eur
je v období 2019 až 2023 k dispozícii na pokračovanie projektu Zelená domácnostiam II.

45 miliónov eur
bolo k dispozícii v pilotnom projekte, ktorý sa skončil v roku 2018.

50 percent
oprávnených výdavkov na dodávku vrátane montáže zariadenia je maximálna možná podpora vo forme poukážok.

80 až 100 eur
je príspevok, ktorý môžu získať rodinné domy na jeden kilowatt inštalovaného výkonu zariadenia.

1 500 eur
je maximálna suma, ktorú môže dostať rodinný dom na kotol na biomasu.

88 eur
na jeden kilowatt výkonu kotla na biomasu je maximálna výška príspevku pri bytových domoch a celkovo podporovaný výkon je sedem kilowattov na byt.Získajte poukážku na výmenu kotla

Uhlie by by mali zo starých bytoviek a rodinných domov postupne vytlačiť nové moderné zariadenia. Najbližšie sa spustí výzva, v ktorej sa budú rozdávať poukážky, 10. septembra.


Rodinné a bytové domy majú ďalšiu šancu na výmenu kotla alebo kotolne na tuhé palivá. Z projektu Zelená domácnostiam II sa budú rozdávať ďalšie poukážky. Najbližšie kolo bude vyhlásené už 10. septembra. Výška vyčlenených prostriedkov pre kolo, ktoré bude vyhlásené 10. septembra, je 400-tisíc eur. Predpokladá sa, že by sa takto mohlo rozdeliť približne 267 poukážok.


„Získať môžu podporu na inštaláciu kotla na biomasu,

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.