01.09.2019, 16:00

Dôchodky sa v ďalšom roku opäť navýšia. Vianočný príspevok bude dokonca dvojnásobný

Dôchodkové poistenie, odpracované roky či počet detí, ktoré ste vychovali. To všetko má vplyv na to, kedy a s akým dôchodkom odídete do penzie. Ak chcete vedieť, ako sa bude vyvíjať výška dôchodkov v ďalšom období, kúpte si v pondelok 2. septembra Hospodárske noviny.

Dôchodky sa v ďalšom roku opäť navýšia. Vianočný príspevok bude dokonca dvojnásobný

Chcete vedieť, o aké sumy v ďalšom roku porastú dôchodky? Kedy a za akých podmienok môžete už aj vy získať vianočný príspevok pre dôchodcov? Prinášame vám sumár všetkých navýšení penzijných príjmov.

Aké sú zákonné podmienky na získanie vianočného príspevku pre dôchodcov? Aký môže byť váš starobný dôchodok, aby ste vianočný príspevok získali?

Aké sú výšky vianočných dôchodkov? Čím je vaša penzia nižšia, tým je vyšší vianočný príspevok. Pozrite si konkrétne sumy, o koľko si pre Vianocami polepšíte práve vy.

Dozviete sa aj to, aké máte možnosti, keď chcete poberať čo najvyšší dôchodok. Ako pri tom postupovať a kedy o čo žiadať.

Prinášame vám tiež kompletný zoznam dokumentov, ktoré musíte dodať úradom, ak si chcete o dôchodok požiadať. Nech už ide o dôchodok starobný, predčasným, vdovecký alebo sirotský.

Ak chcete vedieť, čo všetko musíte na získanie maximálneho dôchodku v rôznych situáciách splniť, kúpte si v pondelok 2. septembra Hospodárske noviny. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.