04.09.2019, 09:30

Začnú sa rozdávať poukážky na kotly. Pozrite sa, aké podmienky musíte splniť

V starých bytovkách a rodinných domoch môžete vymeniť staré neekologické kotly na uhlie za moderné zariadenia, ktoré využívajú ako palivo drevo. Najbližšia výzva sa spustí už o niekoľko dní, 10. septembra.

Začnú sa rozdávať poukážky na kotly. Pozrite sa, aké podmienky musíte splniť
Zdroj: Flickr

Rodinné a bytové domy majú ďalšiu šancu na výmenu kotlov na uhlie. Z projektu Zelená domácnostiam II sa budú rozdávať ďalšie poukážky. Najbližšie kolo bude vyhlásené už 10. septembra.

Podpora je v tomto konkrétnom projekte určená len na kotly na pelety, brikety, štiepky a na splyňovanie kusového dreva.

Nevyhnutnou podmienkou je, že kotol na biomasu nahradí kotol na spaľovanie uhlia a nie je možné využiť ju pri inštalácii kotla, ktorý by mal nahradiť plynový alebo elektrický kotol.

Príspevok nezískate ani, ak by ste chceli starší už existujúci kotol na biomasu nahradiť novším kotlom na biomasu.

Aká je výška podpory

Podpora pokrýva 50 percent oprávnených výdavkov na dodávku vrátane

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.