10.09.2019, 14:30

Mekka poľského volejbalu – Spodek

Spodek je už viac ako 45 rokov architektonickou perlou a symbolom Katovíc. Do užívania bol odovzdaný v roku 1971 a stal sa jedným z najznámejších objektov mesta.

Mekka poľského volejbalu – Spodek
Zdroj: Reuters

V objekte, do ktorého za zmestí 11-tisíc osôb, sa konajú najväčšie športové podujatia, koncerty, konferencie, kongresy a veľtrhy. Hala je známa svojou jedinečnou atmosférou, ktorú tvoria predovšetkým fanúšikovia, ich silné emócie a energia pri povzbudzovaní svojich obľúbených tímov.


Spodek je nazývaný mekkou poľského volejbalu. Práve tu sa v roku 2014 konalo finále majstrovstiev sveta, na ktorom poľskí volejbalisti získali majstrovský titul. V blízkosti objektu vznikla Aleja hviezd volejbalu s pamätnými tabuľami, na ktorých sú odtlačky dlaní športovcov.
Tento objekt spolu so susedným Medzinárodným kongresovým centrom patria v Poľsku medzi najväčšie miesta, kde sa konajú rôzne významné stretnutia.

Text vznikol v spolupráci s Veľvyslanectvom Poľskej republiky v Bratislave. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.