30.09.2019, 07:08

Zostávajú tri mesiace. Kto, kedy a ako môže využiť rekreačné poukazy

  • Rekreačné poukazy sa dajú uplatniť len do konca roka.
  • Sú neprenosné do ďalšieho roka.
  • Postup, kde všade ich môžete využiť.
  • Čo musíte po dovolenke predložiť zamestnávateľovi, aby vám ich preplatil.

Rekreačné poukazy môžete využiť len na Slovensku a u poskytovateľov služieb, ktorí majú zmluvný vzťah s limitovaným poskytovateľom. Znamená to, že si musíte vopred zistiť, kam chcete ísť na dovolenku. Nie všade totiž rekreačné poukazy akceptujú. Vydávajú sa pre fyzickú osobu a sú neprenosné.

Zamestnanec má nárok na príspevok na rekreáciu, pokiaľ je zamestnaný v spoločnosti, ktorá má viac ako 50 zamestnancov a zároveň musí mať zamestnanecký pomer nepretržite 24 mesiacov. Výnimkou sú dohody o vykonaní práce. V prípade skráteného pracovného úväzku sa suma, ktorú je zamestnávateľ povinný zamestnancovi poskytnúť, znižuje pomerne k úväzku.

Čo je dôležité
Vo vybranom zariadení musíte prenocovať minimálne dve noci a môžete využiť:

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.