22.10.2019, 00:00

Historický míľnik. Slovenskej banke sa podarilo, čo žiadnej inej v regióne

Prvá slovenská firma vydala dlhopisy so záporným úrokom. Právnik vysvetľuje, ako emisia prebehla.

Historický míľnik. Slovenskej banke sa podarilo, čo žiadnej inej v regióne
Zdroj: Dreamstime

Slovenské biznisové prostredie zaznamenalo dôležitý moment. Nedávno totiž vyšla prvá slovenská emisia krytých dlhopisov so záporným úrokom. Prima banke z finančnej skupiny Penta sa tak podarilo to, čo ešte nikomu v strednej Európe.

Prvá časť jeden a pol miliardovej emisie krytých dlhopisov sa predala na luxemburskej burze. Investori boli teda ochotní za cenný papier s najvyššým ratingom AAA Prima banke dokonca platiť.

V banke chcú nový kapitál použiť na ďalší rozvoj biznisu. Pozrime sa bližšie, ako prebehla jedna z najväčších transakcií tohto roka.

Veľká emisia
Prima banka, ktorá dlhopisy vydala, je z výsledku nadšená. „Išlo o historicky prvú slovenskú emisiu dlhopisov so záporným výnosom a zároveň o historicky prvú emisiu krytých dlhopisov so záporným výnosom v krajinách strednej a východnej Európy,“ uviedla hovorkyňa banky Eva Čonková. „Zaujímavý bol aj veľký záujem investorov, prevažne z krajín západnej Európy.“

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.