22.10.2019, 00:00

Historický míľnik. Slovenskej banke sa podarilo, čo žiadnej inej v regióne

Prvá slovenská firma vydala dlhopisy so záporným úrokom. Právnik vysvetľuje, ako emisia prebehla.

Historický míľnik. Slovenskej banke sa podarilo, čo žiadnej inej v regióne
Zdroj: Dreamstime

Slovenské biznisové prostredie zaznamenalo dôležitý moment. Nedávno totiž vyšla prvá slovenská emisia krytých dlhopisov so záporným úrokom. Prima banke z finančnej skupiny Penta sa tak podarilo to, čo ešte nikomu v strednej Európe.

Prvá časť jeden a pol miliardovej emisie krytých dlhopisov sa predala na luxemburskej burze. Investori boli teda ochotní za cenný papier s najvyššým ratingom AAA Prima banke dokonca platiť.

V banke chcú nový kapitál použiť na ďalší rozvoj biznisu. Pozrime sa bližšie, ako prebehla jedna z najväčších transakcií tohto roka.

Veľká emisia
Prima banka, ktorá dlhopisy vydala, je z výsledku nadšená. „Išlo o historicky prvú slovenskú emisiu dlhopisov so záporným výnosom a zároveň o historicky prvú emisiu krytých dlhopisov so záporným výnosom v krajinách strednej a východnej Európy,“ uviedla hovorkyňa banky Eva Čonková. „Zaujímavý bol aj veľký záujem investorov, prevažne z krajín západnej Európy.“

90% zľava na predplatné

Získajte neobmedzený prístup k objektívnemu a nestrannému obsahu teraz len za 0,9 € na mesiac.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.