1. Nový daňový poriadok
Primárnym cieľom nového zákona o správe daní je zníženie administratívnej záťaže podnikateľov. Ďalším prínosom je úprava ustanovenia o zastupovaní tak, aby nová plná moc vždy nahradila predchádzajúcu a to v rozsahu v akom sa prekrývajú. Skráti sa tiež doba, v ktorej správca dane nemôže povoliť odklad alebo platenie dane v splátkach z dôvodu, že podnikateľ nedodržal podmienky uvedené v rozhodnutí správcu dane. Táto lehota sa skráti z piatich rokov na dva.

2. Čísla bankových účtov 
Z dôvodu zníženia administratívnej záťaže sa ruší povinnosť podnikateľov nahlasovať správcovi dane čísla bankových účtov. Správca dane bude vykonávať registráciu k dani z príjmov  na základe informácií z príslušných registrov alebo na základe podaného daňového priznania.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.